Copyright 2018 - Kėdainių švietimo pagalbos tanyba

24 savaitė 1

24 savaitė 2

Kėdainių rajono mokinių tarybos baigiamieji 2017-2018 mokslo metų renginiai

Gegužės 30-ąją dieną Kėdainių rajono savivaldybės posėdžių salėje vyko Kėdainių rajono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių savivaldos institucijų konkurso „SAVIVALDA-MES“ baigiamasis renginys, kurio metu apdovanotos penkios rajono mokyklų mokinių tarybos. Konkursą vykdė Kėdainių rajono mokinių taryba, įgyvendinant Kėdainių rajono mokinių savivaldos plėtros 2018 metų programą, kuri finansuojama Kėdainių rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Savivaldų susibūrimas prasidėjo KRMT pirmininkės Karolinos Pralgauskytės pasveikinimu ir padėka atvykusiems į renginį. Džiaugėmės, jog mūsų renginyje dalyvavo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, kuris kalbėjo apie motyvaciją augti dalyvaujant „SAVIVALDA-MES“ konkurse ir mokinių tarybų kompetencijų kėlimą. Po šios įkvepiančios kalbos vyko moksleivių savivaldų narių diskusija su meru, jiems rūpimais klausimais. Aptartos mokyklų valgyklų maitinimo ir kainų skirtumo problemos, Kėdainių rajono miestelių renovuotų krepšinio aikštelių naudojimo klausimas. Meras išsakė savo poziciją dėl mokslo metų ilginimo, kalbėjome apie nuolatinių autobusų bilietų naudojimosi taisykles ir aiškinomės kodėl autobusai į Kėdainių rajono miestelius važiuoja taip retai. Kėdainių rajono savivaldybės vicemerė Olga Urbonienė pristatė „SAVIVALDA-MES“ konkurso rezultatus ir kartu su meru įteikė apdovanojimus Kėdainių rajono mokinių savivaldų institucijoms. Ieva Cesevičiūtė praskaidrino renginį atlikdama keletą dainų. Po Ievos pasirodymo savo konkursinius darbus pristatė ir gerąja patirtimi dalijosi Kėdainių šviesioji gimnazija, Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazija, Kėdainių rajono Josvainių gimnazija, Kėdainių rajono Surviliškio Vinco Svirskio pagrindinė mokykla ir Kėdainių rajono Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazija. Į renginį atvykę Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos moksleiviai padėkojo KRMT narėms Gretai, Karolinai ir Viltei už pagalbą organizuojant stovyklos „Augink sparnus“ veiklas. Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktorius Henrikas Vaicekauskas tarė baigiamąją kalbą ir įteikė padėkas aktyviausiems KRMT komandos nariams. Renginys buvo iš tiesų labai gražus ir jaukus, be jau minėtų svečių jame dalyvavo rajono jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė, KRMT koordinatorė Vilija Girdauskaitė, Kėdainių rajono Josvainių ir Krakių gimnazijų direktoriai, mokyklų mokinių savivaldų koordinatoriai.

Dėkojame visiems svečiams ir dalyviams. Tikimės jog konkursas padėjo savivaldoms stiprėti ir augti.

Laiko kapsulė - tai LMS įsipareigojimas saugoti Lietuvos nepriklausomybę ateinančius šimtą metų. Kovo 2-ąją dieną ši kapsulė (kurią mums perdavė ukmergiškiai) viešėjo ir Kėdainiuose. Joje patalpinome Kėdainių rajono mokyklų bendruomenių nuotraukas ir perdavėme Kelmės rajono atstovėms. Birželio 1-ąją dieną Kėdainių rajono mokinių tarybos narės Viltė Giedraitytė ir Martyna Pikelytė bei mūsų koordinatorė Vilija Girdauskaitė vyko į Lietuvos moksleivių sąjungos (toliau LMS) ­­baigiamąjį „Laiko kapsulės“ renginį LR Vyriausybėje. Prisidėjome prie šio gražaus palikimo ateities kartoms. Renginys prasidėjo lietuviškomis „Ąžuoliukų“ choro atliekamomis dainomis. Klausėme Švietimo ir mokslo viceministro Gražvydo Kazakevičiaus kalbos bei Ministro Pirmininko patarėjos švietimo ir kultūros klausimais Ugnės Kaunaitės sveikinimo. LMS biuro narys Kristupas Tilvytis pristatė „Laiko kapsulės“ idėją. Po to įvyko aktoriaus, režisieriaus, šokėjo Pauliaus Tamolės paskaita apie pilietiškumą bei architekto, grupės „Antis“ lyderio ir dainininko Algirdo Kaušpėdos pranešimas apie pagarbą. Susirinkusius pasveikino LMS prezidentė Raminta Matulytė. Vilniaus MSIC pirmininkė įdėjo paskutines nuotraukas iš Vilniaus rajono mokyklų, Kristupas Tilvytis - vėliavą ir šimtui metų užrakino Laiko kapsulę. Renginį baigė ISM studentų ansamblis.

Iš Vilniaus išvykome su plačiomis šypsenomis, nes galėjome atstovauti savo rajoną prisidedant prie neįtikėtinai gražios „Laiko kapsulės“ idėjos. Įgijome naujų žinių, kurias ateinančiais metais perduosime rajono mokyklų mokinių savivaldų institucijoms.

Viltė Giedraitytė, KRMT komandos narė.

FB IMG 1528305151854FB IMG 1528305118181

23 savaitė 1