Copyright 2019 - Kėdainių švietimo pagalbos tanyba

 

Kėdainių rajono mokyklų mokinių savivaldos institucijų  pavasario forumas ,,Bręstanti Galimybė‘‘

 

Balandžio 21 d. prasidėjo KRMT pavasario forumas, kurį atidarė KRMT pirmininkas Valdas Kupčinskas ir koordinatorė Vilija Girdauskaitė.  Greitai prabėgusios 3 dienos buvo įkvėpimo ir motyvacijos  pliūpsnis forumo dalyviams – mokyklų savivaldų atstovams bei pačiai KRMT komandai. Už tai esame labai dėkingi Kėdainių rajono merui Sauliui Grinkevičiui ir Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos direktoriui Henrikui Vaicekauskui.

Net lietuvių klasikas Kristijonas Donelaitis ,,Metuose‘‘ pavasarį apibūdino kaip laikotarpį, kurio metu reikia dirbti vardan gausaus derliaus rudenį. Tad forumo dalyviai, padedami įvairių lektorių ir KRMT komandos, pradėjo tobulėjimo ir augimo galimybių paieškas.

Kai vieni rinkosi penktadienio vakarą leisti su draugais, mieste, ar tiesiog namie, ilsintis po savaitės darbų, tuomet aktyviausi Kėdainių rajono mokinių savivaldų nariai drauge su KRMT vyko į laisvalaikio užimtumo ir turizmo filialą Slabados kaime, Veprių miestelyje (Ukmergės raj.) ir pasitiko turiningą savaitgalį.

Pirmąjį vakarą projekto ,,Idėja +’’ pristatymu pradėjo buvusi organizacijos pirmininkė, aktyvi visuomenininkė jaunimo tarpe Birutė Jankauskaitė.

Viso forumo metu vyko simuliacija, kurios pagrindinė idėja  – supažindinti dalyvius su tuo, kaip veikia jaunimo politika, didelių renginių organizavimas, efektyvus komandų darbas, bendradarbiaujant įvairioms organizacijoms ir institucijoms, siekiant bendro tikslo.

Sekanti diena prasidėjo nuo mankštos – puikaus energijos užtaiso likusiai dienai. Po pusryčių pas forumo dalyvius atvyko psichologės iš įvairių Kėdainių švietimo įstaigų – Olga Lukšienė, Jūratė Arlauskienė, Ramunė Ūsė bei Jūratė Žuravliovienė. Specialistės supažindino su psichologo darbu ir vaidmeniu mokykloje, pasidalino  patirtimis iš psichologų kasdienybės bei metodais, padedančiais kurti geresnį emocinį foną savo aplinkoje.

Paskaitą ,,Kaip išlaikyti unikalumą?‘‘ su provokuojančiomis praktikomis vedė lektorius Arnas Markevičius. Jis pasakojo apie pagrindinius emocinius poreikius, jų svarbą, renkantis veiklas ir pokyčių prasmę žmogaus gyvenimui ir asmeniniam tobulėjimui. Dalyviai liko išties patenkinti užsiėmimu, kadangi jis baigėsi itin energingu šokiu ir vidinio entuziazmo išlaisvinimu.

Popiet atvyko pranešėjas Lukas Kaminskis – devyniolikmetis vaikinas su plačiu veiklų, projektų ir iniciatyvų spektru. Šiuo metu, pagrindinė jo veikla – organizacija Turing Society, ieškanti įvairių problemų sprendimų, pasitelkiant technologijas. Vienas iš organizacijos vykdomų projektų – Tesla Gigafactory pritraukimas į Lietuvą. Apie tai, kaip susikurti sau darbo vietą, pagal turimus pomėgius, kad tai būtų naudinga ne tik patiems, bet ir visuomenei, kaip sudominti žmones savo idėjomis ir pasakojo šis pranešėjas.

Po dienos paskaitų prasidėjo KRMT narių parengtos darbo grupės, kurių metu dalyviai mokėsi rašyti projektus, atrasti savyje lyderio savybes ir kalbėti viešai auditorijai, ieškojo sprendimų, kaip kurti gerą emocinę aplinką savo bendruomenėse. Vėlai vakare, po intensyvaus darbo visi žaidė LMS žaidimus.

Labai greitai atėjo ir paskutinioji forumo diena. Be mankštos, skanaus maisto, besibaigiančios simuliacijos, svarbiausias dienos įvykis buvo MSF – mokinių savivaldų forumas. Jo metu, bendru sutarimu buvo patvirtinta organizacijos pirmininko Valdo Kupčinsko praėjusios kadencijos veiklos ataskaita ir demokratiniu būdu išrinkta nauja Kėdainių rajono mokinių tarybos pirmininkė – Gunda Krasauskaitė.

Kaip visad, pagal nusistovėjusias Lietuvos moksleivių sąjungos tradicijas, atėjo emocionali forumo pabaiga. KRMT narių skruostais riedėjo ašaros, atsisveikinant su Valdo Kupčinsko pirmininkavimu ir skambant naujosios pirmininkės pirmajai kalbai. Telieka jiems palinkėti sėkmės sekančiuose gyvenimo posūkiuose įveikiant artėjančius iššūkius. Abu yra verti nuoširdžios padėkos. Valdas - už puikų pirmininkavimą ir įsimintiną forumą, o Gunda – už drąsą prisiimti atsakomybę eiti pirmininkės pareigas.

Mintys vienija žmones. Organizacija, turinti širdį, kaip dažnai yra apibūdinama Lietuvos moksleivių sąjunga, džiaugiasi, matydama jaunus žmones, turinčius daug gerų minčių ir idėjų, drąsos diskutuoti, neigti atgyvenusias tiesas bei kurti sau ir kitiems geresnį rytojų.

Štai nuskamba paskutinis LMS‘ietiškas plojimas. O, taip! Ne paskutinį kartą susitikom, mielieji. Ačiū!

KRMT narė Ugnė Petraitytė